3.9 C
Kyiv
19 Лютого, 2020
Коментарі Церква

Церква сьогодні поділена, як ніколи

Нам часто простіше молитися та розмовляти з членами інших Церков, ніж із сестрами та братами-католиками. Я сам маю великі труднощі стримувати свої емоції, коли чую абсурдні та навіть образливі звинувачення католиків проти Папи Франциска.

Андреа Торніеллі та Джанні Валенте – журналісти туринської “La Stampa” та автори книги “Судний день”, в якій вони описали зусилля у всьому світі щодо дискредитації Папи Франциска та навіть довести до його відставки.

Майже з початку понтифікату Папи з Аргентини є щось таке, що ми можемо назвати повзучим заколотом проти Святішого Отця: публічні сумніви (dubia) чотирьох кардиналів щодо висловлювання “Amores laetitia”, “синівські намімнення” від сорока богословів, римська конференція про можливість відкликання Папи, заклик архієпископа Вігано, нехай Папа відходить з уряду, “маніфест віри” кардинала Мюллера і – нещодавно – книга кардинала Сараха під назвою «З глибини наших сердець», автором якої мав бути і папа-емерит Бенедикт XVI, але – як незабаром виявилося – він не мав багато спільного з цією книгою. Все це означає, що Церква поділена сьогодні, як ніколи.

Минулого тижня ми молилися за єдність християн. У цьому контексті я замислився, що сьогодні – як це не парадоксально – нам часто простіше молитися та розмовляти з членами інших Церков, ніж із сестрами та братами-католиками. Я сам маю великі труднощі стримувати свої емоції, коли чую абсурдні та навіть образливі звинувачення католиків проти Папи Франциска. Я не можу поговорити з людьми про ультраконсервативні погляди, тому що дуже часто ці погляди абсолютно протилежні Євангелії.

Для християнина любов має бути найважливішою.

Я беруся за цю складну тему, тому що ми нещодавно читали про скарги св. Павла на поділи у Церкві Коринту. Не світська філософія, а внутрішній розбрат виявилися найбільш шкідливими для цієї громади. Знаменитий “Я Павла, я Аполлона а я Христа” ілюструє, наскільки легко мислення Христових учнів може домінувати над менталітетом клики та власних інтересів. Святий Павло нагадує нам, що всі розділення між нами можуть бути подолані усвідомленням того, що ми хрестилися не в ім’я якоїсь людської влади, якою б високою вона не була була, але в ім’я Христа. Наслідком отриманого хрещення є живе Євангеліє.

В нашій парафії проходила лондонська прем’єра книги “Запах Бога” кардинала Краєвського.

Він дуже чітко показує, що таке християнство, оскільки воно живе Євангелієм кожен день. Таке життя – це не питання того, хто більше католик – папа Бенедикт чи папа Франциск; священик, який відправляє Літургію “по старому – назад до людей” або священик, який молиться за постсоборними нормами; той, хто їсть устриці у п’ятницю, або той, хто забув і з’їв сосиску; вірні, що приймають Святе Причастя до уст, або вірний простягає руку за неї. Жити Євангелієм – це радикальне наслідування Христа та прагнення до досконалості, яке полягає не в набутті подальших чеснот та моральних здібностей, а в удосконаленні себе в милосерді та співчутті. Для християнина любов має бути найважливішою.

Там, де ідеологія стає важливішою за Євангеліє,там не можна вже більше говорити про християнство, можна сказати, що християнство там вже не існує.

«Покайся» – нагадує нам сьогодні Ісус. Навернутися – значить змінити своє мислення. Виходити із затертих форматів і вийти із зони комфорту. Відкрити себе перед іншими і допустити можливість вашої власної помилки, а також дозволити іншим помилятися.
Це шукати те, що об’єднує, а не те, що розділяє. Це жити Євангелієм.
“Нагадую вам, браття, в ім’я нашого Господа Ісуса Христа, що ви можете жити в гармонії і між вами не буде розколи; щоб у вас був один дух і одна думка »(1 Кор. 1:10).

Автор: священик Бартош Раєвський
Парох парафії Південного Кенсінгтона в Лондоні
За матеріалами: Deon.pl

Related posts

Предстоятель зустрівся з Послом Нідерландів в Україні

admin

Блаженніший Святослав: «Коли ми бачимо, що кандидати є меншим або більшим злом, то відчуваємо, що не маємо вибору»

admin

Папа: Божих дарів не можна купити

admin

Leave a Comment