3.9 C
Kyiv
19 Лютого, 2020
Православ'я в Україні та світі

Філарета виключили з синоду ПЦУ

Православна церква України призупинила повноваження почесного патріарха Філарета як члена Синоду.

Пресслужба ПЦУ повідомляє, що таке рішення прийняв Синод на черговому засіданні 4 лютого.

“З огляду на відсутність на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, необґрунтовану відмову брати участь в засіданні Священного Синоду, незважаючи на письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження Почесного Патріарха Філарета як члена Священного Синоду”, – йдеться в повідомленні.

Розглянувши нинішню діяльність почесного патріарха і беручи до уваги його особливі заслуги в минулому перед Українською православною церквою, Священний Синод в черговий раз констатував, що Філарет залишається в складі єпископату ПЦУ, проте втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією.

Синод констатував, що почесному патріарху Філарету, як архієрею на спокої, канонічно заборонено вчиняти будь-які хіротонії.

Також Філарету і його оточенню нагадали про призов Архієрейського Собору до примирення і припинення самоізоляції.

Нагадаємо, що Філарет, який був одним з творців Православної церкви України, в 2019 році відмовився її визнавати. Він наполягає, що УПЦ КП досі існує і він її патріарх.

На початку травня 2019 року з’ясувалося, Філарет продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордена і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священників новоствореної ПЦУ.

24 травня на синоді Православної церкви України Філарета намагалися переконати, що УПЦ КП більше не існує, але не змогли цього зробити.

У грудні 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Томос від Вселенського патріарха на створення української автокефальної помісної церкви не справжній і ставить українську церкву в залежність від Константинополя.

Related posts

Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Епіфаній зустрівся з Державним секретарем США Майклом Р. Помпео

admin

Митрополит Епіфаній назвав “нікчемними” дії владики Філарета, спрямовані проти ПЦУ

admin

Оприлюднено повний список ієрархів МП, які обіцяли прийти на Собор, але не з’явилися

admin

Leave a Comment