3.8 C
Kyiv
24 Лютого, 2020
Ватикан Новини

Віце-президент США у Папи Франциска

Папа Франциск сьогодні прийняв віце-президента США Майка Пенса. Їх зустріч тривала годину. В інтерв’ю EWTN Пенс виявив, що спілкувався з Францишеком, серед інших про захист життя, становище релігійних меншин на Близькому Сході та ситуацію у Венесуелі.

Віце-президент зізнався, що з радістю слухав, як захоплено Папа говорив про святість життя. Він нагадав, що Католицька Церква в США стоїть на чолі руху захисників життя, і що вона повинена виховувати молодь з цього приводу. Він запевнив, що пріоритетом адміністрації Дональда Трампа є поставлення “святості життя в центр американської політики”, крок за кроком у цьому напрямку, також шляхом позбавлення державних коштів для таких організацій, що займаються абортами, як “Planned Parenthood”.

Розмова стосувалася також кризи у Венесуелі. – Я хотів знати, думку Папи Франциска, що міжнародна спільнота повинна зробити для цієї країни, – сказав Пенс, підкресливши, що завдяки «диктатурі Мадуро» ця країна відстала і 5 мільйонів громадян покинули її. Він додав, що шукає поради щодо відродження демократії та розраховує на голос Церкви у Венесуелі.

Що стосується ситуації на Близькому Сході, віце-президент США поговорив з Папою про роботу католицьких благодійних організацій, яка дозволяє християнам в Іраку повернутися до своїх домівок, з яких їх вигнали т.зв. Ісламська держава. Він підкреслив, що Франциск з великою відданістю говорить про релігійні переслідування.

Пенса супроводжували дружина Карен та невістка Сара, посол США при Священному Престолі Калліста Гінгріч та її чоловік, колишній голова Палати представників Ньот Гінгріх. Віце-президент США також зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу, кардиналом П’єтро Паролін та секретарем з питань відносин з державами з архієпископом Пол Галлахер.

За словами журналістів, присутніх у Апостольському палаці, Пенс передав Папі Римському привітання від президента Дональда Трампа. Він подарував Франциску хрест з дерева, що росте в його резиденції.

Папа Франциск раніше зустрівся з президентом Трампом 24 травня 2017 року, а держсекретарем Майком Помпео – 3 жовтня 2019 року.

Попереднім віце-президентом, якого прийняв Папа в 2011 році, був Джо Байден, який зустрівся з Бенедиктом XVI.

Related posts

Папа: Божих дарів не можна купити

admin

Трамп першим з президентів США відвідає марш за заборону абортів

admin

Папа: Щоб всі почувалися дійовими особами життя та місії Церкви

admin

Leave a Comment