3.9 C
Kyiv
19 Лютого, 2020
УГКЦ Церква

Блаженніший Святослав: «Коли ми бачимо, що кандидати є меншим або більшим злом, то відчуваємо, що не маємо вибору»

Ніколи не варто обирати зло, навіть менше зло, а насамперед важливо вміти помічати та цінувати добро, адже саме так ми можемо усвідомити, якими ми є насправді.

На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ в ефірі програми «Відкрита Церква» у понеділок, 20 січня 2020 року. Співрозмовником Глави УГКЦ був журналіст і телеведучий Віталій Гайдукевич.

«Якщо говорити про вибір між меншим і більшим злом, то в духовному плані ми кажемо, що ніколи не можна вибирати зла. Зазвичай людина, коли робить вибір, усе-таки хоче знайти бодай якесь добро, навіть коли шукає менше зло», – сказав Блаженніший Святослав.

«Коли ми говоримо про менше і більше зло, то не слід вживати такого типу розрізнення в моральному плані: хіба можна вибирати між злодієм і вбивцею, адже і те, і те є злом?! – роздумує духовний лідер греко-католиків. – Інша річ, коли йдеться про зло моральне та фізичне. Тоді ми кажемо, що треба обирати менше зло, тобто варто терпіти навіть страждання і біль для вищої мети саме для того, щоб у своєму виборі не дати себе заманити примарним благом якогось зла, яке себе хоче представити як добро».

Глава УГКЦ згодом додав: «Наприклад, коли ми йдемо на вибори і бачимо, що пропоновані кандидати є меншим або більшим злом, то відчуваємо, що не маємо вибору. А якщо людина не має вибору, то почувається не вповні вільною або не сповна розуміє, що справді має і хоче».

Блаженніший Святослав наголосив, що вільне суспільство чи вільна людина у такому суспільстві повинна бачити не менше чи більше зло, а справжнє добро, саме до нього прагнути. «Якщо ми в такий спосіб оцінюватимемо кандидатів, які хочуть бути обраними, по-іншому подивимося на тих, хто є довкола. Ба більше, у мене часом створюється враження, що ми не бачимо добра, а схильні бачити зло і завжди нарікати… Адже за останні шість років сталося чимало добрих змін у країні, а ми їх часом не бачимо», – сказав він.

Глава УГКЦ також згадав про духовну вправу, яку одного разу дав Блаженнішому Святославу його духовний отець: щодня записувати/згадувати не лише про погані, а й про добрі вчинки, зроблені впродовж дня. Відтак зможемо справді цілісно усвідомити, якими ми є.

Департамент інформації УГКЦ

Related posts

Церква сьогодні поділена, як ніколи

admin

ОПРИЛЮДНЕНО АРХІВНИЙ ДОКУМЕНТ, ЩО СПРОСТУЄ МІФ ПРО АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ЯК НІМЕЦЬКОГО КОЛАБОРАЦІОНІСТА

admin

Владику Степана Суса призначено головою Пасторально-міграційного відділу

admin

Leave a Comment